TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Sarajevo - Posušje 2-2

Utakmica se igra na stadionu Asim Ferhatović Hase, a glavni arbitar je Dražen Marić

Detalj s utakmice Sarajevo - Posušje - Avaz
+9

prije 3 dana

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos susreta 6. kola Wwin lige BiH između Sarajeva i Posušja.

Bordo tim u susret ulazi kao favorit, ali Posušaci su dobro otvorili novu sezonu i sigurno je da će tražiti svoju šansu na Koševu za poztivan rezultat.

Utakmica se igra na stadionu Asim Ferhatović Hase, a glavni arbitar je Dražen Marić.

Sarajevo - Posušje 2:2 (Gulijašvili 19', Pavičić 90+3'  / Marić 79', Vrgoč 90+7')

FT - Gotovo je!

90+10' - Nidal Čelik je dobio crveni karton zbog nesportskog udarca.

90+9' - Marić ide gledati VAR.

90+7' - GOLLLL!!!! Nakon centaršuta Vrgoč je matirao golmana za novo izjednačenje.

90+3' - GOLLL!!!! Pavičić pogađa nakon akcije Sarajeva i spuštanja lopte Đuričkovića.

90' - Pet minuta će se još igrati.

85' - U samoj smo završnici susreta.

82' - Žuti karton i za Čuljka, asistenta kod gola Posušja.

79' - GOLLL!!!! Posušje izjednačuje na Koševu. Loša reakcija odbrane Sarajeva nakon kornera, lopta se odbija do Marića, a on je s deset metara bez problema šalje u mrežu bordo tima.

78' - Opasno je bilo u šesnaestercu Sarajeva, ali Hanuljak nije uspio stići do lopte i defanzivci bordo tima su otklonili opasnost.

73' - Bez prave igre u ovim trenucima. Novi žuti karton je zaradio Pavković zbog prigovora.

67' - Zaoštrila se igra u drugom dijelu. Sada je Begić dobio žuti karton u redovima Posušja.

67' - Pao je sada Oliveira u šesnaestercu, ali ništa od penala. Sudija Marić odmahuje rukama.

65' - Nakon veoma lošeg poteza Renana Oliveire, igrači Posušja su krenuli u kontru koju je zaustavio Soldo, ali prekšajem. Zbog toga je "požutio".

64' - Prvi žuti karton na susretu. Dobio ga je Bubanja, koji je srušio Kobiljara.

63' - Dvostruka izmjena kod Sarajeva. Anđušić i Mustafić izlaze, a ulaze novajlije u bordo dresu Lulić i Pavičić.

55' - Bez pravih prilika u prvih deset minuta nastavka, ali Posušje izgleda mnogo opasnije nego u prvom poluvremenu.

46' - Dvostruka izmjena u redovima Posušja. Jenjića i Petrovića zamijenili su Pavković i Begić.

46' - Počelo drugo poluvrijeme na Koševu

HT - Poluvrijeme na Koševu.

45' - Još minuta nadoknade.

45' - Opasno pred golom Posušja! Dva puta je imao priliku Anđušić iz voleja, ali oba puta je njegov udarac izblokiran.

36' - Opasna situacija pred golom Sarajeva. Imali su fudbaleri Posušja priliku nakon kontre, ali nije to bilo previše opasno za gol domaćeg tima.

32' - Velika šansa za Posušje! Kamenar je sjajno ubacio, ali se Rockov ispriječio ispred Petrovića. Došlo je i do nezgodnog sudara dvojice fudbalera.

25' - Posušje i dalje izgleda veoma loše, gube stalno lopte i ne mogu prići golu bordo tima. Sarajevo u potpunosti, barem za sad, kontroliše susret.

19' - GOLLL!!!! Gulijašvili je doveo bordo tim u prednost. Sjajan dupli pas na strani Mustafića i Beganovića, a ovaj prvi onda pronalazi Gruzijca u šesnaestercu. Gulijašvili je imao dovoljno prostora da se okrene i namjesti na udarac, te pogodi za prednost.

14' - Možda i najopasniji pokušaj Sarajeva u dosadašnjem dijelu susreta, ali Gulijašvili šutira visoko iznad gola.

10' - Sarajevo je u uvodnom dijelu izvelo devet kornera, ali bez pravih prilika.

5' - Bez uzbuđenja na početku susreta.

1' - Počeo je susret na stadionu Asim Ferhatović Hase.