PREMIJERŠIP

Arsenal slavio u londonskom derbiju: Gabriel presudio Totenhemu

Detalj s meča Totenhem - Arsenal. AP

prije 3 dana

Fudbaleri Arsenala su slavili u londonskom derbiju na gostovanju kod Totenhema rezultatom 0:1 u 4. kolu engleskog Premijeršipa.

"Topnici" su nastavili niz nepobjedivosti u novoj sezoni, a sada su pobijedili mrskog rivala.

Utakmica je u prvom poluvremenu bila izuzetno agresivna, pa je tako sudija Gilet (Gillett) podijelio čak sedam žutih kartona, a pri kraju prvog dijela, čak je došlo i do većeg koškanja, nakon što je Timber napravio prekršaj, a zatim izignorisao sudijsku pištaljku i nastavio napad.

Za razliku od nekih prethodnih susreta, Arsenal je izašao vrlo defanzivno, te su prepustili loptu Totenhemu, ali "Pijetlovi" iz sjevernog Londona nisu uspjeli napraviti prave prilike.

Kazna za sve je stigla u 64. minuti kada je brazilski defanzivac Gabriel pogodio nakon kornera i donio pobjedu svom timu.

Do samog kraja, Totenhem je imao nekoliko prilika, prije svega preko Kuluševskog, ali lopta nije htjela u gol.

Arsenal je ovom pobjedom skočio na drugo mjesto sa 10 bodova, dva manje od prvoplasiranog Mančester sitija. Totenhem je tek 13. sa svega četiri boda.