Užasna povreda igrača Barcelone: U suzama ga iznijeli s terena, pauzirat će oko osam mjeseci

Problem je s koljenom desne noge koje je operisao već dva puta, u avgustu 2020. i maju 2021. godine

Ter Štegen u suzama nakon povrede. Platforma X

prije 11 sati 11 minuta

Fudbaleri Barcelone nastavili su sa sjajnim partijama u La Ligi, a večeras su u 6. kolu upisali uvjerljiv trijumf kod Viljareala (5:1).

Međutim, trener Katalonaca Hansi Flik (Flick) ne može biti sretan jer je pred kraj prvog poluvremena ostao bez golmana Marka Andrea ter Štegena (Marc) koji se teško povrijedio i na nosilima je iznesen s terena.

Ter Štegen je ulovio jednu visoku loptu u gužvi, ali po slijetanju nije uspio uhvatiti korak te se dočekao i pao na pod. Pad možete pogledati OVDJE.

Golmana su odvezli u bolnicu na pregled, a prvi rezultati pokazuju povredu tetive patele na desnom koljenu.

Prve prognoze su užasne i govore da će njemački čuvar mreže odsustvovati s terena čak oko osam mjeseci.

Španci pišu kako je Ter Štegenu cijela težina pala na desnu nogu i oštetila koljeno koje je operisao dva puta do sada, u avgustu 2020. i maju 2021. godine. Stadion de la Keramika napustio je u kolicima.

Inače, Barcelona je slavila na krilima dvostrukih strijelaca Roberta Levandovskog (Lewandowski, 20' i 35') i Rafinje (Raphinha 74' i 83'). Poljak je mogao i do het-trika, ali promašio je penal u 67. minuti, a jedan gol dodao je i Pablo Tore (Torre, 58'). Utješni pogodak za Viljareal bio je djelo Ajozea Pereza (Ayoze, 38').

Rezultat i strijelci:

Viljareal - Barcelona 1:5 (Perez 38' / Levandovski 20', 35', Tore 58', Rafinja 74', 83').