Nema kraja Slobodinim mukama: Sloga protutnjala Tušnjem

Detalj s utakmice Sloboda - Sloga - Avaz
+1

prije 9 sati 16 minuta

Fudbaleri dobosjke Sloge pobijedili su Slobodu na Tušnju rezultatom 3:0 u 9. kolu Wwin lige BiH.

Tuzlaci nakon devet utakmica imaju svega dva boda, te je jedini GOŠK sa slabijim učinkom u dosadašnjem dijelu prvenstva (1 bod), ali uz utakmicu manje.

Već nakon šest minuta je Sloga došla do prednosti, nakon što je Muminović loše ispucao loptu, a Toni Jović zatim uputio odličan udarac i doveo goste u predsnost.

Prijetili su Tuzlaci do kraja prvog dijela, ali nisu uspjeli doći do poravnanja. U drugom poluvremenu se nisu uspjeli nametnuti i Sloga je iskoristila prilike iz kontranapada.

Prvo je Jović poduplao prednost, da bi Đekić u finišu postavio konačnih 3:0.

Sloga je 10. na tabeli sa 9 bodova, dok je Sloboda 11. sa svega dva boda.