Derbi opravdao očekivanja: Andrihova preciznost i Pavlovićeva raketa za remi Bajerna i Leverkuzena

Bavarci su na domaćem terenu prikazali mnogo više u ovom susretu

Detalj s meča Bajern Minhena i Bajer Leverkuzena. AP

prije 7 sati 13 minuta

Fudbaleri minhenskog Bajerna i Bajer Leverkuzena podijelili su bodove nakon remija rezultatom 1:1 u okviru derbija 5. kola Bundeslige.

Bavarci su na domaćem terenu prikazali mnogo više u ovom susretu, ali "Apotekari" su u Minhen došli kao branioci titule i oni koji imaju mnogo više da izgube u ovom susretu.

Ipak, oni su uspjeli prvi zadati udarac svojim rivalima. Robert Andrih (Andrich) je u 31. minuti nakon asistencije Džake (Xhaka), poslije jednog kornera, postigao pogodak. Gol pogledajte OVDJE!

Međutim, samo osam minuta kasnije došlo je poravnanje. I to na kakav način. Mladi veznjak Aleksandar Pavlović je pravom raketom probušio golmana gostiju, koji je imao prste na njoj, ali je to bilo nedovoljno da se zaustavi udarac ove jačine. Gol pogledajte OVDJE

U drugom dijelu Bavarci su konstantno napadali, o čemu dovoljno govori i statistika od preko 70 posto posjeda i mnogo više udaraca (10:2).

Inače, ovo je bio čak četvrti meč u nizu da Bajern nije uspio pobijediti Leverkuzen.

Nakon ovog susreta Bajern je ostao prvi sa 13 bodova, dok Leverkuzen ima tri manje nakon pet odigranih kola.