KONFERENCIJSKA LIGA

Novi veliki uspjeh Borca: Banjalučani zaustavili Panatinaikos i osvojili historijski bod u Evropi

Borac - Avaz
+5

prije 8 sati 20 minuta

Fudbaleri Borca ostvarili su novi historijski uspjeh – osvojili su prvi bod u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja remijem protiv Panatinaikosa u 1. kolu Konferencijske lige (1:1).

Grčki tim je bolje otvorio susret, a do vodstva je došao u 11. minuti kada je Anastosios Bakasetas krunisao sjajnu akciju Panatinaikosa. Samo dvije minute kasnije gosti su imali veliku šansu, ali je Šiškovski zaustavio šut Šporara.

Borac je prvi put zaprijetio u 21. preko Kulašina, a pet minuta kasnije Despotović je zamalo postigao eurogol iz slobodnog udaraca s 30-ak metara.

U 50. minuti je eruptirala atmosfera u Banjoj Luci kada je Despotović pogodio nakon kornera Erere. Samo dvije minute kasnije Erera je mogao pogoditi, ali njegov volej uspio je odbraniti golman gostiju Dragovski. Šporar je u 62. minuti imao novi zicer za PAO, ali je Borac izdržao i osvojio historijski bod.

Borac narednu evropsku utakmicu igra 24. oktobra kada će gostovati APOEL-u koji je večeras remizirao sa Šamrokom (1:1).

Borac - Panatinaikos 1:1 (Despotović 50' / Bakasetas 11')

Tok meča

FT - Kraj utakmice!

90' - Četiri minute nadoknade.

82' - Žuti karton za Kulašina poslije neopreznog starta nad Mladenovićem.

77' - Hrelja je u igri umjesto Srećkovića.

72' - Maksimović je požutio kod gostiju nakon jednog prekršaja.

67' - Mijenja Žižović. Nikolov je ušao umjesto Skorupa, a Kvržić je zamijenio Vukčevića.

64' - Šenkeveld je prvi igrač gostiju s javnom opomenom, požutio je nakon prekršaja nad Kulašinom.

62' - Prilika za PAO! Bila je ovo stopostotna šansa za Grke, a mat u tri poteza propustio je da realizuje Šporar. Njegov šut je otišao tik pored stative.

55' - Erera je sada požutio kod domaćih.

52' - Kakva šansa za Borac! Erera je uhvatio volej, ali PAO je sačuvao Dragovski sjajnom intervencijom. Zamalo potpuni preokret.

50' - GOOOOOOOOL! Sjajan centaršut Erere, a Despotović glavom trese mrežu grčkog tima! 48' - Prvi žuti karton na večerašnjoj utakmici, dobio ga je Skorup.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Minut sudijske nadoknade u Banjoj Luci.

44' - Nema penala! Gledao se VAR zbog potencijalnog jedanaesterca za goste.

40' - Ogrinec je izbacio loptu na tribine, gdje je pogodila jednog navijača s naočarama u lice. Zatražena je i ljekarska pomoć.

35' - Borac igra dobro u ovim trenucima, nije ga poremetio primljeni pogodak.

26' - Velika šansa za Borac! Umalo je Despotović postigao eurogol! Fudbaler Borca je šutirao s 30-ak metara iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla tik pored stative.

21' - Prilika za Borac! Odbila se lopta Kulašinu koji šutira pored gola.

19' - Savić je pokušao s distance, ali nije uspio ugroziti gol gostiju.

13' - Šansa za PAO! Šporar je izašao sam pred golmana Borca, ali Šiškovski je to odbranio.

11' - GOL! Nažalost, Panatinaikos brzo stiže do vodstva. Bila je ovo sjajna akcija grčkog tima koju je golom krunisao Bakasetas!

6' - Srećković je pokušao s distance, ali šut ide pravo u naručje golmana Panatinaikosa Dragovskog. Ranije je grčki tim imao korner.

1' - Počela je utakmica!

20:45 - Podsjetimo, utakmicu sudi Elčin Masijev (Elchin Masiyev), arbitar iz Azerbejdžana.

20:29 - Fudbaleri Panatinaikosa su izašli na teren na zagrijavanje, a dočekani su zvižducima s tribina.

20:10 - Pune se tribine stadiona u Banjoj Luci, utakmici će prisustvovati i navijači grčke ekipe.

20:00 - Odabrani su početni sastavi za susret koji se igra s početkom od 21:00.

Borac: Šiškovski, Vukčević, Mejers, Karolina, Herera, Ogrinec, Skorup, Kulašin, Srećković, Savić i Despotović.

Panatinaikos: Dragovski, Mladenović, Šenkeveld, Ingason, Kotsairis, Čerin, Maksimović, Đuričić, Pelistri, Bakasetas i Šporar.