BH. REPREZENTATIVAC

Adrian Leon Barišić junak pobjede Basela: Pogledajte gol kojim je riješio derbi

Igrao se 52. minut kada je Džerdan Šaćiri centrirao, a Barišić glavom zakucao loptu u mrežu protivnika

Barišić: Prvi gol u sezoni. Platforma X

6.10.2024

Fudbalski reprezentativac BiH Adrian Leon Barišić bio je junak pobjede svog Bazela protiv Jang Bojsa u derbiju 9. kola švicarskog prvenstva (1:0).

Barišić je bio strijelac jedinog pogotka. Igrao se 52. minut kada je Džerdan Šaćiri (Xherdan Shaqiri) centrirao, a Barišić glavom zakucao loptu u mrežu protivnika.

Pogodak Barišića možete pogledati OVDJE.

Inače, posao Barišiću i društvo olakšalo je isključenje Laupera u 40. minuti.

Barišiću je ovo bio prvi gol ove sezone u devet utakmica, a njegova dobra forma sigurno raduje selektora "Zmajeva" Sergeja Barbareza uoči predstojećih utakmica protiv Njemačke 11. i Mađarske 14. oktobra.

Što se Bazela tiče, on je na 6. mjestu s 13 bodova, dok je Jang Bojs zakucan za dno tabele sa svega šest bodova.