WWIN LIGA BIH

Borac nakon preokreta pobijedio Velež, "Rođeni" od 44. igrali s igračem manje

Slavlje igrača Borca. FK Borac

prije 2 dana

Fudbaleri banjalučkog Borca pobijedili su Velež u zaostaloj utakmici 1. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine poslije preokreta s 2:1.

Ovo je bio treći pokušaj da ova dva rivala odigraju svoju utakmicu koja je bila odgođena zbog evropskih obaveza aktuelnog prvaka BiH.

Utakmica je počela kolosalnom šansom za Veležovog Mihaela Mlinarića koji je propustio kazniti veliku grešku golmana domaćih u 2. minuti.

Najbolju priliku u prvom dijelu domaći su imali u 12. minuti, ali Sandi Ogrinec nije uspio pogoditi.

Uslijedio je period igre bez mnogo uzbuđenja, a onda je u 44. Velež ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti i isključenje zaradio Edo Vehabović.

Bunili su se gosti tvrdeći da je Aleksandar Njegomirović prestrogo isključio njihovog kapitena.

Međutim, Velež je uprkos igraču manje prvi došao do gola. Igrao se 53. minut kada je pogodio Amar Milak, talentovani 18-godišnjak poslije velike greške Save Sušića.

Borac je u igru vratio iskusni Stojan Vranješ u 60., samo tri minute nakon ulaska u igru, a za preokret i pobjedu Borca pobrinuo se Ogrinec u 82. minuti nakon asistencije Sebastijana Erere (Herrera).

Vranješ je u 87. minuti propustio ranije osigurati pobjedu Borca kada je izbio sam u oči s Veležovim golmanom, ali nije zatresao mrežu.

Banjalučani za vikend gostuju Igmanu iz Konjica, dok će Velež na megdan Sarajevu.