Mbape - Avaz
Sve spremno za utakmicu - Avaz
+2

prije 9 sati 45 minuta

Fudbaleri Barcelone su kao gosti deklasirali najvećeg rivala Real Madrid u derbiju 11. kola španske La Lige s 4:0.

Bio je ovo sjajan El Klasiko u kojem smo vidjeli mnogo uzbuđenja u oba poluvremena. U prvom su nedostajali samo golovi u kojem je Real prijetio, ali su Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) i društvo bili prebrzi i upadali u ofsajd zamke.

Navijači Reala su skočili na noge u 30. minuti kadaj je Mbape umakao odbrani Barcelone nakon dubinskog pasa i majstorski savladao golmana. No, oglasio se VAR i poništio mu gol.

Drugo poluvrijeme je u potpunosti pripalo Barceloni. Na golove smo čekali do 54. minute, a onda je uslijedio blickrig Katalonaca.

Levandovski je s dva brza pogotka, u 54. i 56. minuti, donio dva gola prednosti Barceloni.

Poljak je u 66. mogao kompletirati het-trik, ali je propustio veliku šansu. No, tu nije bio kraj pogocima Barcelone.

Real se u potpunosti otvorio, u nadi da može doći do pogotka koji bi ga vratio u život, a desilo se upravo suprotno. Barcelona je sve to kaznila, a Lamin Jamal (Lamine Yamal) je u 77. postao najmlađi strijelac na El Klasiku (17 godina i 106 dana). Konačnih 0:4 postavio je Rafinja u 84. minuti susreta.

Barcelona je ostala na vrhu tabele s 30 bodova, ali sada ima šest više u odnosu na Real Madrid.

Njemački stručnjak Hansi Flik je preporodio katalonskog giganta koji je ponovo moćan kao prije. Podsjetimo, Flikova mašinerija je tokom sedmice u Ligi prvaka razbila Bajern s 4:1.

Katalonce u narednom kolu dočekuje gradski derbi s Espanjolom, dok će Real na noge Valensiji.

Rezultat i strijelci:

Real Madrid - Barcelona 0:4 (Levandovski 54', 56', 77', Rafinja 84')

Tok utakmice

FT - Kraj utakmice!

84' - GOOOOOOOOOOOL! I Rafinja se upisuje u strijelce, Madriđani ne znaju šta ih je snašlo!

77' - GOOOOOOOOOOOL! Kakav potop Reala, sada je Jamal savladao Lunjina.

56' - GOOOOOOOOOOOL! Šok za Madriđane, kakav blickrig Barcelone i fenomenalnog Roberta Levandovskog!

54' - GOOOOOOOOOOOL! Sjajni Levandovski matira Lunjina, Barcelona vodi!

50' - Zanimljiv podatak, Real je imao čak osam ofsajda u prvom poluvremenu. Tako je izjednačio rekord iz 2003/04 i meča protiv Selte.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Madridu.

HT - Kraj prvog poluvremena!

45' - Dvije minute nadoknade.

40' - Splasnuo je ritam utakmice. Real još nema udarac u okvir gola.

31' - VAR! Kilijan Mbape je postigao gol, ali je poništen nakon signalizacije iz VAR sobe zbog nedozvoljene pozicije.

25' - Odličan fudbal gledamo na Bernabeuu u prvom dijelu utakmice.

23' - Kakva šansa za Vinisijusa! Sve je sjajno uradio, ušao u sredinu s lijeve strane, pobjegao čuvarima, namjestio se na šut, a onda katastrofalno šutirao. Otišlo je to pored gola.

19' - Vinisijus je sada izašao sam pred golmana i šutirao preko gola, ali je na kraju dosuđen ofsajd.

13' - Velika prilika za Barsu! Jamal je izbio "oči u oči" s Lunjinom, ali je šutirao loše, pravo u golmana Reala.

12' - Šansa za Mbapea! Želio je lobovati golmana gostiju i kazniti ga za grešku, ali je lopta završila preko gola.

4' - Real krenuo ofanzivno, Vinisijus je izborio korner koji je bez problema očistila odbrana Barcelone.

3' - Ovo je prvi El Klasiko za Realovu novu zvijezdu Kilijana Mbapea.

Za kartama je vladala prava pomama, a oni koji su je pokušali kupiti preko interneta, morali su u virtuelni red za čekanje s još najmanje milion ljudi.

Podsjetimo, Realov dom Santiago Bernabeu može primiti samo 85.000 gledatelja.

1' - Počela je utakmica!

20:58 - Sve je spremno za spektakl na stadionu Santiago Bernabeu.

20:48 - Dok odbrojavamo do početka utakmice, pogledajte sjajan doček koji su navijači Reala priredili svojim igračima.

Sjajan doček za igrače Reala. Platforma X

20:00 - Treneri Karlo Anćeloti (Carlo Ancelotti) i Hansi Flik (Flick) odredili su početne sastave za fudbalsku poslasticu koja se od 21:00 igra na Santiago Bernabeuu.

Real Madrid: Lunjin, Mendi, Ridiger, Militao, Vaskez, Kamavinga, Čuameni, Valverde, Belingem, Mbape i Vinisijus.

Barcelona: Penja, Kunde, Kubarsi, Martinez, Balde, Kasado, Pedri, Lopez, Rafinja, Jamal i Levandovski.

Katalonci ovaj duel dočekuju s prvog mjesta s 27 bodova, dok im Madriđani dišu za vratom, s tri boda manje.

Pravdu na ovom susretu dijelit će jedan od najiskusnijih španskih sudija Hose Marija Sančez Martinez (Jose Maria Sanchez Martinez).