Džumhur ispao u kvalifikacijama za Rolan Garos: Imao prednost pa izgubio nakon preokreta

Damir Džumhur. Denis Kapetanović / Pixsell

Di. R.

21.5.2024

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur je eliminisan u prvom kolu kvalifikacija za Rolan Garos porazom od Henrija Skvajera (Henri Squier).

Damir je izgubio rezultatom 2:1 u setovima nakon više od dva sata igre.

Zanimljivo je istaći da su Džumhur i Skvajer do sada odigrali četiri međusobna duela u 13 mjeseci a u svim dosadašnjim mečevima je bio bolji naš teniser.

Džumhur je sjajno započeo današnji meč i ubjedljivo je dobio prvi set rezultatom 6:2.

U drugom setu je imao veliku prednost od 3:1 ali onda se dešava preokret. Skvajer je zaigrao mnogo bolje i uspio je dobiti 11 od idućih 15 gemova.

Henri je tako preokretom dobio drugi set 6:3 i značajno zakomplikovao meč.

Treći set je u potpunosti pripao Skvajeru koji je ostvario pobjedu rezultatom 6:4.

Henri je 211 na ATP listi i u drugom kolu kvalifikacija će igrati protiv Huge Grenijera (Grenier) koji je 185. na ATP listi.