Uspješno je apsolvirao prvu prepreku u svom pohodu na osmi naslov

S današnjeg meča. AP

prije 6 dana

Najbolji srbijanski teniser Novak Đoković uspješno je prošao prvu prepreku na ovogodišnjem Vimbldonu.

Đoković se uspio oporaviti nakon povrede i operacije, te se spremiti za treći Gren slem sezone - Vimbldon. U prvoj rundi je bio bolji od češkog tenisera Vita Koprive u tri seta (6:1, 6:2, 6:2).

Uspješno je apsolvirao prvu prepreku u svom pohodu na osmi naslov, s kojim bi se izjednačio na vječnoj listi s Rodžerom Federerom (Roger).

No, do titule je dug put. Đoković se plasirao u drugu rundu Vimbldona, a tamo će čekati pobjednika meča Džejkoba Firnlija i kvalifikanta Alehandra Mora Kanjasa.

Đoković - Kopriva 6:1, 6:2, 6:2

3. set

6:2 - Kraj!

5:2 - Novi brejk! Potvrdio je Novak prethodni brejk, a onda prvom prilikom dolazi do novog.

3:2 - Brejk! Đoković je prvo osvojio svoj servis gem, a onda je napao Koprivu i oduzeo mu brejk.

1:2 - Češki teniser stiže i do drugog servis gema.

1:1 - Kopriva je mogao zakomplikovati set, ali se Novak pribrao kod 30:30 i došao do gema.

0:1 - Repriza početka prethodnog seta, ponovo je Kopriva uzeo servis gem.

2. set

6:2 - Đoković suvereno osvaja i drugi set na ovom meču.

5:2 - Novi brejk! Đoković ponovo oduzima servis gem Koprivi i dolazi na korak od osvajanja drugog seta.

4:2 - Još jedan sjajan gem za Đokovića.

3:2 - Kopriva ostaje u životu. Loše je počelo po njega, imao je 0:30, ali je uspio okrenuti stvari u svoju korist.

3:1 - Ovjerio je Đoković oduzeti brejk Koprivi.

2:1 - Brejk! Đoković je nastavio da dominira protiv svog današnjeg rivala.

1:1 - Lagano je Novak došao do prvog gema u drugom setu.

0:1 - Kopriva osvaja servis gem. Imao je Đoković dvije brejk šanse, ali se Čeh spasio.

1. set

6:1 - Đoković osvaja prvi set! Nakon uvodnog otpora Koprive, u nastavku je potpuno razbio svog rivala.

5:1 - Brejk! Raspao se Kopriva, a nakon što je izgubio prethodni servis, sada gubi opet.

4:1 - Potvrdio je Novak oduzeti brejk, juri ka osvajanju prvog seta na ovom meču.

3:1 - Brejk! Imao je Đoković šest brejk lopti u ovom gemu. Odolijevao je Čeh, ali je Đoković ipak bio uporniji.

2:1 - Ponovo vodi Đoković. Siguran je bio na svom servisu i dolazi do novog gema.

1:1 - Čeh vraća gem. Imao je 40:00, a onda realizovao treću gem loptu.

1:0 - Sjajan gem za Đokovića, meč je otvorio bez izgubljenog poena.

Đoković želi osvojiti osmu titulu i tako se izjednačiti s Rodžerom Federerom (Roger), a na putu do trona prva prepreka je Vit Kopriva.

Kao što smo već navikli na mečevima srbijanskog tenisera, on se odlučio da bude taj koji će prvi servirati.