Kakav šok za Hrvatsku: Branitelji olimpijskog zlata ispali već u 1. kolu, dan iz snova za Đokovićevog rivala

Dominik Kepfer je slavio u paru, a ranije danas je zakazao okršaj s Novakom Đokovićem

Mektić i Pavić: Veliko razočarenje. Igor Kralj / Pixsell

29.7.2024

Hrvatski teniseri i branitelji olimpijskog zlata Mate Pavić i Nikola Mektić šokantno su ispali već u šesnaestini finala Olimpijskih igara u Parizu.

Hrvatski duo izbacio je njemački par koji čine Jan Lenard Struf (Lennard Struff) i Dominik Kepfer (Koepfer) rezultatom 2:1.

Zanimljivo da je Kepfer danas pobijedio Matea Arnaldija (Matteo) i zakazao duel s Novakom Đokovićem u 3. rundi olimpijskog turnira.

Prvi set su osvojili Nijemci rezultatom 6:3, nakon što su hrvatskom dvojcu oduzeli servis već u drugom gemu.

Drugi set je donio mnogo bolju igru Pavića i Mektića. Imali su 5:2 i činilo se da će lagano završiti posao, ali su onda krenuli problemi.

Njemački teniseri su uspjeli izjednačiti na 5:5, a onda se set završio u taj-brejku.

Međutim, Pavić i Mektić su ostali bez snage u trećem setu i bez šanse da brane medalju koju su osvojili u Tokiju prije tri godine.