Impresivno do polufinala: Drejper izbacio i 10. igrača svijeta

Ovo je britanskom teniseru prvo polufinale nekog Gren slem turnira

S meča Drejpera i De Minora. AP

4.9.2024

Britanski teniser Džek Drejper (Jack Draper) plasirao se u svoje prvo Gren slem polufinale karijere nakon što je u četvrtfinalu US Opena izbacio Aleksa De Minora (Alex de Minaur) s 3:0.

Po setovima je bilo 6:3, 7:5 i 6:2 za 25. nosioca turnira koji je na impresivan način došao do polufinala - bez izgubljenog seta.

Drejper je snažnim servisima i agresivnim udarcima sa osnovne linije probijao odbranu De Minora, što je bio ključ uspjeha na putu do najvećeg Gren slem uspjeha u karijeri.

U prvom setu je brzo došao do prednosti, imao 4:1 i moglo se pretpostaviti kako će prva dionica meča završiti. Propustio je četiri set lopte na 6:2, ali je u narednom gemu iskoristio šansu i osvojio set sa 6:3.

Drugi set je bio najnezivjesniji. Drejper je u finišu 11. gema napravio brejk, koji je potom potvrdio za 7:5 i 2:0 u setovima. Treći set je bio u potpunosti na strani Britanca koji je izbacio desetog igrača svijeta.

Drejper će u polufinalu igrati s boljim iz duela između Janika Sinera (Jannik Sinner) i Danila Medvedeva.