"ŠEST KRALJEVA"

Đoković ne može protiv Sinera: Italijan četvrti put zaredom srušio Novaka

Pokušao se Đoković revanširati za nedavni poraz u finalu Mastersa u Šangaju, ali nije uspio

Đoković i Siner: Novi okršaj. AP

prije 7 sati 8 minuta

Italijanski teniser i trenutno prvi reket svijeta Janik Siner (Jannik Sinner) pobijedio je Novaka Đokovića u polufinalu egzibicionog turnira "Šest kraljeva" u Saudijskoj Arabiji s 2:1.

Po setovima je bilo 6:2, 6:7 i 6:4 za Italijana kojem je ovo četvrti uzastopni trijumf protiv Đokovića. Pokušao se Novak na spektaklu u saudijskom Rijadu revanširati za nedavni poraz u finalu Mastersa u Šangaju, ali nije uspio.

Siner je prvi set osvojio furiozno nakon samo pola sata igre i serije Đokovićevih grešaka. Ipak, Novak se probudio u drugom setu.

Imao je grešaka i u drugoj dionici meča, ali je u taj-brejku bio neprikosnoven i sa 7:0 došao do seta.

Međutim, nije Đoković mogao mnogo u razmjenama s Italijanom koji je došao do velike pobjede. U finalu će igrati s boljim iz duela između Rafaela Nadala i Karlosa Alkaraza (Carlos Alcaraz).

Tok meča

Đoković - Siner 2:6, 7:6, 4:6

Treći set

4:6 - Kraj, Siner dolazi do pobjede!

4:5 - Ponovo brejk Sinera! Spasio je Đoković jednu brejk loptu, ali nije mogao drugu. Italijan na gem od pobjede i finala.

4:4 - Uzvraća Đoković! Ne da se Novak, ponovo se vratio u ovaj meč.

3:4 - Brejk Sinera! Đoković je mnogo griješio u ovom gemu što Siner koristi i dolazi korak bliže pobjedi.

3:3 - Ponovo su teniseri rutinski završavali posao na svojim servis gemovima.

2:2 - Po gem obojica. Sada nije bilo brejkova, teniseri sigurni na servisima.

1:1 - Odmah uzvraća Siner! Kakav meč igraju Janik i Novak u saudijskom Rijadu!

1:0 - Brejk Đokovića! Novak je u pauzi između dva seta dobio masažu ruke, a čini se da je to imalo efekta. Napao je Sinera i uzeo mu brejk.

Drugi set

7:6 - Rapsodija Đokovića u taj-brejku! Pokazao je zašto ga zovu "tajbrejković", nije dozvolio poen Sineru.

6:6 - Taj-brejk u drugom setu!

5:6 - Siner preživio napad Đokovića i osvaja gem, ima najmanje taj-brejk drugog seta.

Đoković je bio na 0:30, ali je Siner agresivnom igrom i dobrim servisima izbjegao problem.

5:5 - Nastavlja se velika borba u Rijadu, teniseri sigurni na svojim servisima.

4:4 - Očekuje nas drama u Rijadu. Siner je rutinski osvojio servis gem, odmah je uzvratio Đoković.

3:3 - Prvo novi Sinerov gem, treći u nizu, a onda i siguran servis za Đokovića koji uspijeva prekinuti seriju prvog reketa svijeta.

2:2 - Đoković se opet ugasio, Siner vraća brejk! Italijan je prvo došao do servis gema, a onda napao i osvojio brejk.

Đoković je napravio dvije greške koje su donijele Sineru 0:30, a onda je Siner iskoristio i prvu brejk loptu.

2:0 - Fantastično Novak otvara drugi set, potvrdio je brejk i odmah napravio prednost nad Sinerom.

1:0 - Brejk! Đoković je živ, nije mogao zamisliti bolji početak drugog seta.

Prvi set

2:6 - Kraj prvog seta! Siner razbio Đokovića u prvoj dionici za samo pola sata igre, Novak ne liči na sebe!

2:5 - Siner na gem od osvajanja seta. Imao je Đoković 0:30, ali je Italijan vezao četiri poena i došao do 5:2.

2:4 - Siner siguran na svom servisu, ali uzvraća i Đoković.

1:3 - Đoković dolazi do prvog gema u ovom meču.

0:3 - Potvrdio je Italijan oduzeti brejk, Đoković u problemima već na startu meča.

0:2 - Brejk! Đoković je loše ušao u ovaj meč, nije najbolje servirao, a Siner je "namirisao krv" i napao.

0:1 - Siner osvaja prvi gem u ovom meču. Italijan se odlično kretao, i imao odgovor na svaki Novakov ritern, pa je došao do početnog vodstva.

Novak je prošle sedmice u finalu Mastersa u Šangaju poražen upravo od Sinera, a sada je dobio priliku za osvetu u polufinalu egzibicionog turnira u Saudijskoj Arabiji.

Podsjetimo, Đoković i Rafael Nadal su na startu turnira bili slobodni, pošto su odmah obezbijedili polufinale.

U nastavku pratite tekstualni prijenos s meča Đoković - Siner.