KVALIFIKACIJE ZA SP

Pali su i Bugari, "Zmajevi" u Botevgradu slavili rezultatom 75:85

Do pobjede su "Zmajeve" nosili kapiten Miralem Halilović s 21 i Džanan Musa sa 17 poena

Piše: M. K.

29.11.2021

Odlična predstava bh. košarkaša u Bugarskoj - Avaz
+1

Košarkaška reprezentacija BiH, u drugom meču kvalifikacija grupe F za plasman na Mundobasket, večeras je gostovala u Botevgradu kod selekcije Bugarske.

Nakon 40 minuta dosta uzbudljive košarke bilo je 75:85 za sastav Vedrana Bosnića.

Od starta su dobro krenuli naši košarkaši u ovaj meč, a prvi period smo riješili u svoju korist rezultatom 19:25, a istakao se Emir Sulejmanović.

Druga četvrtina donosi nešto neizvjesniju košarku, Bugari su poveli prvi put, ali naši se vraćaju i nju riješavaju u svoju korist s 23:25, a u tim trenucima proradio je i Džanan Musa.

U trećem periodu nastavljaju naši igrači sa odličnom igrom, Lazić, Roberson, Musa... pogađaju koš Bugara, a ovaj period BiH je dobila s 19:13.

Nije pao tempo igre "Zmajeva" ni u zadnjem periodu, držali smo Bugare u minusu i na kraju slavili rezultatom 75:85.

Do pobjede su "Zmajeve" nosili kapiten Halilović s 21 i Musa sa 17 poena, te Sulejmanović s 14 poena. Kod Bugara se istakao Kostov sa 13 poena, a pratio ga je Minčev s 12 koševa.

TOK UTAKMICE

Kraj.

40. - Vodimo sada 72:83, nadomak smo pobjede.

38. - Vraćamo se na plus 10, siguran je Musa. Vodimo 72:82!

38. - Rezultat je 70:76 za Bosnu i Hercegovinu, Bugari su sad smanjili prednost BiH na minus šest poena.

36. - Vodimo 66:76, BiH je nadomak trijumfa.

36.- BiH vodi 61:73, i dalje imamo sigurno vodstvo, samo trebamo nastaviti ovim tempom.

33. - Sada je 59:73. Halilović je bio precizan.

32. - Vodimo 57:71. Blizu smo osvajanja novih bodova.

31. - Startao je zadnji period meča. "Zmajevi" trebaju odbraniti solidnu prednost koju imaju.

4. četvrtina

Kamenjaš u jednoj od akcija BiH. FIBA

30. - Kraj treće četvrtine, u posljednji period ulazimo sa solidnom prednošću 55:69.

28. - BiH je sad podigla prednost na 50:69, trojka Muse, blizu smo pobjede u ovoj utakmici!

26. - BiH vodi 50:64, trojka Robersona!

24. - Idemo na plus 14. Dobra partija bh. igrača u trećem periodu.

22. - BiH vodi 47:57.

22. - Vodimo 44:55. Poeni Lazića.

21. - Zakucao je Kamenjaš za 42:52.

21. - Startao je treći period meča u koji BiH ulazi sa osam poena viška.

3. četvrtina

Musa ponovo među našim najboljim igračima. Printscreen

20. - Kraj prvog poluvremena, ulaskom Muse "Zmajevi" proradili, vodimo 42:50.

19. - Ponovo se odvajamo na 40:48, trojka Muse!

17. - Vodimo 36:42, precizan je bio Gegić.

17. - Musa pogađa trojku za 34:38.

16. - Bugari su uspjeli povesti, rezultat je 34:33.

14. - Prišli su Bugari na minus četiri, 27:31.

12. - Ponovo vodimo deset razlike, 21:31.

11. - Startao je drugi period utakmice.

2. četvrtina

10. - Završen je prvi period vodstvom "Zmajeva" 19:25.

9. - Ne ispuštaju vodstvo naši košarkaši, vodimo 14:23.

7. - Odlazimo na plus 10, 8:18 je sada, odlično otvaranje našeg tima.

4. - Vodimo sada 8:13, novi poeni Sulejmanovića.

3.- Vodimo 6:11, dobra partija Sulejmanovića.

2.- Obje ekipe su dobro otvorile meč, trenutno vodimo 4:6.

1. - Prva četvrtina utakmice u "Areni Botevgrad" upravo je počela, naš tim želi ostvariti drugu pobjedu u svojoj grupi F. Sretno "Zmajevi"!

"Zmajevi" se večeras mogu zacementirati na vrhu svoje grupe. FIBA

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos susreta košarkaških selekcija Bugarske i BiH, u okviru 2. kola grupe F kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, koje će se održati 2023. u Indoneziji, Japanu i Filipinima.

Nakon pobjede nad Češkom u Sarajevu (97:90) u 1. kolu, „Zmajevi“ će u Botevgradu gostovati selekciji Bugarske koja je sigurno mnogo motivisana, posebno ako se uzme u obzir da smo im u međusobnim duelima nanijeli tri uzastopna poraza.

Selektori Vedran Bosnić i Rosen Cvetkov Barčovski odabrali su rostere za večerašnji meč u „Areni Botevgrad", a oni izgledaju ovako:

BUGARSKA: Karamfilov, Kostov, Bačev, Minčev, Janev, Stoilov, P. Ivanov, Marinov, A. Ivanov, Dimitrov, Petkov i Kostadinov.

BiH: Roberson, Atić, Halilović, Gegić, Kamenjaš, Čampara, Musa, Penava, Lazić, Sulejmanović, Vrabac i Delalić

U našoj grupi svoj susret, koji je u toku, ranije su počeli Česi i Litvanci, a dobili su gosti sa 74:66.

Iako su pred večerašnji duel na kladionicama mnogo veće šanse date našoj selekciji, reprezentativci BiH svjesni su da moraju dati maksimum žele li ostvariti povoljan rezultat.