KONFERENCIJSKA LIGA

Zrinjski savladao kazahstanski Tobol

Dobre prilike u prvom poluvremenu propustili su Tičinović i Bilbija u redovima bh. prvaka

Zrinjski i Tobol odigrali prvu utakmicu 3. pretkola. PRINTSCREEN

M. K.

4.8.2022

Po veoma sparnom i, za odigrvanje fudbalske utakmice, dosta teškom vremenu, jedini preostali predstavnik BiH u Evropi, aktuelni prvak Zrinjski, ugostio je večeras kazahstanski Tobol u prvom meču 3. pretkola Konferencijske lige. Rezultat je glasio 1:0 za ekipu iz Mostara.

Prvo poluvrijeme donijelo je jednu tvrdu utakmicu, ali i dvije dobre šanse Mostaraca u kojima su se našli Tičinović i Bilbija, međutim pogodaka u prvih 45 minuta nije bilo.

U nastavku utakmice, očekivano, ponovo je nešto ofanzivniji bio domaćin Zrinjski, međutim sastav Tobola pokazao se kao vrlo žilav protivnik.

U 56. minuti Zrinjski je ostao s 10 igrača nakon što je isključen Ćorluka jer je zaradio drugi žuti karton, dok je u 84. minuti Tomašević u redovima gostiju dobio crveni karton.

U 76. minuti Niko Janković postigao je majstorski gol iz kornera za vodstvo 1:0 bh. prvaka.