Džeko se raspucao: Dva gola "Dijamanta" u samo dvije minute

Edinu su ovo prvi pogoci u ovom UEFA-inom takmičenju

Džeko: Nemilosrdno trese mreže. Platforma X

14.12.2023

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko postigao je nova dva gola za Fenerbahče. Džeko je u kratokm roku dva puta zatresao mrežu Spartaka iz Trnave u okviru 6. kola Konferencijske lige (4:0)

Prvi gol je dao u 60. minuti, a gosti iz Trnave se nisu oporavili od tog pogotka, a Džeko je ponovo pogodio minut kasnije.

Ranije je izborio i penal za pogodak Dušana Tadića u 48. minuti susreta.

Edinu su ovo prvi pogoci u ovom UEFA-inom takmičenju. Dva puta je bio strijelac u kvalifikacijama, ali u grupnoj fazi je uglavnom bio na klupi jer ga je trener Ismail Kartal odmarao.

Kada je riječ o kvalifikacijama za Konferencijsku ligu, Džeko je dodao i tri asistencije. Podsjetimo, on je sa 12 golova prvi strijelac turske Superlige zajedno sa Maurom Ikardijem (Icardi).