Brajton zaustavio Arsenal, mnogo će se pričati o kontroverznoj odluci sudije

Rajs - Avaz
Haverc - Avaz
+1

31.8.2024

Fudbaleri Arsenala i Brajtona remizirali su na otvaranju 3. kola engleske Premijer lige (1:1).

Arsenal je poveo u 38. minuti preko Kaija Haverca (Havertz) koji je iskoristio asistenciju Bukaja Sake (Bukayo). Činilo se da će "Topnici" pred svojom publikom doći do nova tri boda.

Međutim, viđena su dva različita poluvremena. Nakon prvog, u kojem je Arsenal bio bolji rival, uslijedio je drugi dio koji je pripao Brajtonu.

Prvo je Deklan Rajs (Declan Rice) zaradio isključenje u 49. minuti zbog situacije o kojoj će se sigurno pričati.

Englez je napravio prekršaj pred golom gostiju, a onda je stao pred loptu, te ju je malo gurnuo od sebe.

U tom trenutku je fudbaler Brajtona krenuo izvesti prekid, ali je umjesto lopte udario Rajsa. Fudbaler Arsenala je pao na travu, saigrači su tražili karton za igrača Brajtona, ali je na kraju sudija Kris Kavanag (Chris Kavanagh) put u svlačionicu pokazao Rajsu.

Tu situaciju pogledajte OVDJE. Inače, zanimljivo da je ovo Rajsu prvi crveni karton u 245. utakmici u Premijer ligi.

Poslije isključenja Rajsa, Arsenal je bio sjenka onog tima iz prvog poluvremena.

Samo devet minuta je bilo dovoljno da gosti iskoriste igrača više i izjednače preko Žoaa Pedra (Joao) i dođu do velikog boda na Emirejtsu. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, pa su Arsenal i Brajton podijelili plijen.

Brajton i Arsenal su na vrhu tabele sa sedam bodova, ali s utakmicom više u odnosu na prve pratitelje Mančester siti (6) i Liverpul (6).