Ivajlo Petev stigao na Grbavicu, prati duel Željezničara i Sloge

Trenutno je bez angažmana, a ovih dana kruže glasine kako bi mogao preuzeti ekipu Veleža

Petev na Grbavici. E. Tihak / Avaz

1.9.2024

Bivši selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Ivajlo Petev (Ivaylo) s tribina Grbavice prati utakmicu 5. kola Wwin lige BiH između Željezničara i dobojske Sloge.

Nakon prvog poluvremena Dobojlije imaju prednost od 1:0 nakon što je Edvin Odinaka (Edwin) postigao autogol u 21. minuti.

Što se tiče Peteva, on ovih dana boravi u našoj zemlji. Trenutno je bez angažmana, a ovih dana kruže glasine kako bi mogao preuzeti ekipu Veleža.

Podsjetimo, Petev je posljednji angažman imao u Kraiovi. Ranije je vodio Ludogorec, Levski, AEL Limasol, Dinamo Zagreb, Omoniju, Al Kvadsijah i Jageloniju.

Reprezentaciju Bosne i Hercegovine vodio je na ukupno 20 utakmica, a ostvario je šest pobjeda, sedam poraza i sedam remija.

Prije nego mu je istekao ugovor s N/FSBiH, Petev je obezbijedio plasman u A grupu Lige nacija.