WWIN LIGA

Borac se mučio u prvom poluvremenu protiv očajnog GOŠK-a: Nakon pauze uslijedio debakl

Borcu je ovo tek drugi meč u našem prvenstvu zbog evropskih obaveza, a osvojili su svih šest bodova

Nova pobjeda Borca. FK Borac

S. S.

2.9.2024

Fudbaleri banjalučkog Borca na domaćem terenu su došli do lagane pobjede nad ekipom GOŠK-a u okviru WWIN lige BiH.

Borac je od početka imao inicijativu, no u prvom poluvremenu nisu imali većih šansi. Prvi dio meča je bio prava uspavanka.

Ipak, nakon pauze su izabranici Mladena Žižovića ubacili u brzinu više. Igrao se 54. minut kada je Srećković centrirao nakon prekida, a Skorup postigao pogodak glavom.

Nije se GOŠK uspio ni oporaviti od prvog gola, a već je uslijedio drugi. Igrao se 57. minut kada Srećković ponovo asistira, no ovaj put je strijelac bio Grahovac.

Definitivno pitanje pobjednika je bilo riješeno u 65. minuti kada Martić dobija drugi žuti, odnosno crveni karton. Konačnih 3:0 postavio je Kulašin u 74. minuti.

Borcu je ovo tek drugi meč u našem prvenstvu zbog evropskih obaveza, a osvojili su svih šest bodova. GOŠK je na drugoj strani odigrao pet mečeva i jedina su ekipa koja nije osvojila niti jedan bod.