Džeko - Avaz
S večerašnje utakmice - Avaz
+5

prije 4 sata 10 minuta

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od Njemačke nakon velike borbe u 3. kolu Lige nacija s 1:2.

Nijemci su uprkos brojnim izostancima bili veliki favoriti na Bilinom Polju, ali su izabranici Sergeja Barbareza pokazali zube jednoj od najjačih selekcija svijeta.

Prvi smo mi zaprijetili u 4. minuti preko Ivana Bašića koji je dobro šutirao iz slobodnog udarca. Nakon toga je Njemačka uspostavila inicijativu koju je krunisala pogotkom Deniza Undava u 31. minuti.

Najbolju šansu za BiH u prvom dijelu imao je Ermedin Demirović u 35. minuti, ali je nakon sjajne kontre pogodio prečku.

Samo 40-ak sekundi kasnije njegov saigrač iz Štutgarta Undav povisio je na 0:2.

Statistika s utakmice BiH - Njemačka. Sofascore za Dnevni avaz

Statistika utakmice: BiH - Njemačka

U nastavku je "Elf" napadao, zanimljivo da su mu poništena čak tri gola, a onda je Edin Džeko u 70. minuti vratio nadu bh. timu.

Rezervista Benjamin Tahirović je izveo korner, a Džeko nakon sjajnog skoka matirao njemačkog golmana. Pokušali su "Zmajevi" doći do drugog gola, ali su Nijemci uspjeli zadržati prednost i doći do pobjede.

U drugoj utakmici ove grupe Mađarska i Nizozemska su remizirale s 1:1.

Bosna i Hercegovina narednu utakmicu igra u ponedjeljak kada na Bilino Polje stiže selekcija Mađarske (20:45).

Rezultat i strijelci:

Bosna i Hercegovina - Njemačka 1:2 (Džeko 70' / Undav 31', 36')

Tok utakmice

FT - Kraj utakmice!

90+4' - Demirović i Kimih su požutjeli sada.

90' - Pet minuta nadoknade.

90' - Tabaković je u igri umjesto povrijeđenog Kolašinca.

83' - Nizozemska s igračem manje izjednačila protiv Mađarske, pogodio je Damfris. Ranije je crveni karton zaradio Van Dajk.

82' - Evo i Bajraktarevića, zamijenio je Burnića. Kod Njemačke je Gnabri ustupio svoje mjesto Fuhrihu.

80' - Uspjeli su Nijemci ponovo uspostaviti kontrolu nad utakmicom, sada je Gosens izborio prekršaj i žuti karton za Barišića.

76' - Sudija Leteksje je isključio Milenkovića, Barbarezovog pomoćnika, nakon žestokih prigovora jer nije dosudio faul nad Džekom.

74' - Tahirović je sada dobio žuti karton, faulom je spriječio potencijalno opasan napad Njemačke.

73' - Sada je Šarić zaprijetio. I navijači su se probudili nakon Džekinog gola.

70' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Edin Džeko sjajno skače nakon kornera Tahirovića i vraća "Zmajeve" u život!

69' - Šarić je sada izborio korner za naš tim, treći na ovoj utakmici.

68' - Ofsajd! Gnabri pogađa, ali je signaliziran ofsajd. Ovo je treći pogodak Njemačke koji je poništen.

67' - Trostruka izmjena u Njemačkoj. Stiler, Gosens i Burkart su u igri umjesto Undava, Mitelštata i Andriha.

66' - Džeko je sada požutio nakon prekršaja nad Andrihom.

65' - Dvostruka izmjena u našem timu. Hajradinović i Šarić mijenjaju Gigovića i Huseinbašića.

58' - VAR! Poništen gol Undava i Njemačke, ništa od het-trika za sjajnog njemačkog napadača.

55' - Bilo je opasno! Gnabri je probio po desnoj strani, odigrao povratnu za Undava, a u posljednji čas požrtvovanom intervencijom naš gol spašava Barišić.

51' - Prijeti Njemačka! Undav je sada šutirao s nekih 20 metara, ali otišlo je to pored našeg gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

46' - Izmjena u našem timu na startu drugog dijela, Tahirović je u igri umjesto Bašića.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Minut sudijske nadoknade.

45' - Ogromna šansa za Njemačku! Kimih je izveo korner, a potpuno sam na prvoj stativi bio je Virc koji, srećom, nije dobro šutirao.

40' - Splasnula je i atmosfera na Bilinom Polju nakon drugog pogotka Njemačke.

36' - GOL! Njemačka je surovo kaznila promašaj našeg tima, ponovo je strijelac Undav.

35' - Prečka! Sjajna kontra našeg tima, Kolašinac je uputio odličnu loptu za Demirovića, ali prečka spašava Njemačku!

32' - Dobro je! VAR poništava gol Klajndiensta zbog nedozvoljene pozicije napada Njemačke.

31' - GOL! Undav je iskoristio nepažnju naše odbrane i asistenciju Klajndiensta i matirao Vasilja.

27' - Novi korner za naš tim, ali je u napadu dosuđen faul Džeki koji se od prve minute sjajno bori sa snažnim defanzivcima Njemačke.

25' - Šansa za Njemačku! Gros je raspalio po lopti s 30 metara, ali je lopta prozujala pored stative našeg gola.

15' - Malo i sreće sada za nas. Mitelštat je ostao sam nakon jedne odbijene lopte, ali šutirao je preko gola Vasilja.

10' - Podsjetimo, u istom terminu od 20:45 igra se drugi meč naše grupe između Mađarske i Nizozemske (0:0).

8'- Prvi pokušaj Nijemaca, ali bez opasnosti po naš gol. Preko prečke šutirao je Klajndeinst.

7' - Evo prvog žutog kartona, zaradio ga je Gigović nakon oštrog prekršaja nad Kimihom.

7' - Nijemci očekivano imaju veći posjed lopte, ali naš tim dobro stoji na terenu.

4' - Prijeti Bašić! Šutirao je iz slobodnog udarca, ali lopta ie malo pored gola Njemačke.

3' - Nije bilo opasnosti po gol Njemačke, ali je u nastavku Burnić izborio prekršaj i slobodan udarac na nekih 25 metara.

2' - Prvi korner na ovoj utakmici imat će naša selekcija, izborio ga je Demirović.

1' - Počela je utakmica!

20:40 - Fudbaleri obje ekipe izašli su na teren, na redu je intoniranje himni Njemačke, pa onda i Bosne i Hercegovine.

Ovo će biti debi selektora BiH Sergeja Barbareza pred domaćom publikom, a protivnik nije mogao biti bolji - Njemačka, zemlja u kojoj je proveo svoju cijelu karijeru.

Očekuje nas i odlična atmosfera na rasprodanom Bilinom Polju, a objavljeni su i početni sastavi za koje su se odlučili Barbarez i Julian Nagelsman.

BiH: Vasilj, Gazibegović, Barišić, Katić, Kolašinac, Bašić, Gigović, Burnić, Huseinbašić, Demirović i Džeko.

Njemačka: Nubel, Kimih, Ridiger, Tah, Mitelštat, Gros, Andrih, Virc, Gnabri, Undav i Klajndienst.

Na klupi naše reprezentacije ostali su: Hadžikić, Zlomislić, Mujakić, Bičakčić, Tahirović, Kulašin, Tabaković, Omerović, Šarić, Hajradinović, Radeljić i Bajraktarević.

Utakmicu sudi Francuz Fransoa Leteksje, a asistirat će mu sunarodnjaci Siril Munije i Mehdi Rahmouni.

Podsjetimo, ovo je treći međusobni susret Bosne i Hercegovine i Njemački, a prvi nakon 14 godina.

Uoči ove utakmice za "Avaz" je govorio Ermin Zec, bivši reprezentativac BiH koji je igrao na meču odigranom 3. juna 2010. godine kada je Njemačka nakon preokreta slavila s 3:1.