LIGA NACIJA

Srbija gubi kod Španije, čudesan preokret Hrvatske

S utakmice u Kordobi. AP

prije 16 sati 31 minutu

Fudbaleri Srbije i Hrvatske večeras igraju utakmice 4. kola Lige nacija protiv Španije, odnosno Poljske.

"Orlovi" gube u Kordobi protiv aktuelnog prvaka Evrope već od 5. minute i pogotka Ajmerika Laporta (Aymeric Laporte).

Španci su poveli i to nakon smušene reakcije odbrane "orlova". Pedro Poro je sa desne strane centrirao, Laport je skočio na drugoj stativi i glavom savladao Predraga Rajkovića.

Modrić u akciji. Jacek Szydlowski/Forum/Pixsell

U isto vrijeme Hrvatska vodi na gostovanju kod Poljske s 3:2 u sjajnoj utakmici.

Poljaci su poveli već u 5. minuti preko Pjotra Zjelinskog, a onda je uslijedio blickriz "Vatrenih".

Prvo je Borna Sosa u 20. vratio stvari na početak, a onda je uslijedio veliki preokret. Petar Sučić je pogodio u 23. za 1:2, a samo tri minute kasnije u strijelce se upisao i Martin Baturina.

Poljska je do odlaska na odmor uspjela smanjiti zaostatak na 2:3 pogotkom Nikole Zalevskog u 45. minuti.