Split na nogama: Hajduk na plus sedam od Dinama, Bosanac potopio "Modre" na Maksimiru

U trijumfu Osijeka svih 90 minuta odigrao je bh. reprezentativac Nail Omerović

S utakmice na Maksimiru. Luka Stanzl / Pixsell

prije 11 sati 18 minuta

Fudbaleri Osijeka napravili su senzaciju i srušili Dinamo na Maksimiru u 11. kolu HNL-a rezultatom 4:2.

Ovo je drugi uzastopni kiks "Modrih" u hrvatskom prvenstvu nakon remija s Istrom, pa je sada Hajduk na sedam bodova prednosti u odnosu na Dinamo.

Utakmica je dobro počela za Dinamo jer ga je Marko Pjaca doveo u prednost u 18. minuti. No, radost je trajala samo četiri minute jer je Arnel Jakupović, napadač porijeklom iz BiH, vratio stvari na početak.

Pred odlazak na odmor Jurišić donosi preokret Osijeku. Pjaca je svojim drugim golom u 51. poravnao rezultat, ali samo četiri minute kasnije Hernani vraća Osijek u vodstvo.

Konačnih 2:4 svojim drugim pogotkom postavio je Jakupović koji je u 88. iskoristio jedanaesterac. U trijumfu Osijeka svih 90 minuta odigrao je bh. reprezentativac Nail Omerović.

Dinamo je ostao treći na tabeli s 20 bodova, dok je prvoplasirani Hajduk sakupio 27. Druga je Rijeka s bodom više od Dinama.

"Modri" u narednom kolu gostuju Šibeniku, a Osijek će dočekati ekipu Gorice.

Rezultat i strijelci:

Dinamo - Osijek 2:4 (Pjaca 18', 51' - Jakupović 22', penal 88', Jurišić 40', Hernani 55')