BELGIJA

Cimirot akter nevjerovatne utakmice

22.4.2018

U 5. kolu plej-ofa za prvaka belgijske Jupiler Lige Klub Briž je na domaćem terenu u nevjerovatnom meču remizirao protiv Standarda rezultatom 4:4.

Prvi su vodstva stigli domaći u 8. minuti preko Vormer, da bi u 29. Vesli pogodio za uduplanje vodstva. Već u sljedećem napadu Žunior smanjuje na 1:2, ali četiri minue poslije Diabi postiže pogodak za 3:1.

Nije se dugo čekalo na novu promjenu rezultata, pa je tako Žunior u 40. minuti postigao svoj drugi pogodak, te se na odmor otišlo sa 3:2.

Igrala se 66. minuti kada je Emond svojim pogotkom vratio utakmicu u egal, ali dvostruki strijelac na današnjoj utakmici Diabi u 83. pravi novi preokret i donosi novo vodstvo Brižu.  Međutim, u posljednjim trenucima utakmice, tačnije u 3. minuti produžetka Čop pogađa za konačnih 4:4 i veliko slavlje gostiju.

Gojko Cimirot odigrao je cijeli meč u dresu ekipe iz Liježa.